עד מאה ועשרים - אתר בנושאי בריאות ואיכות חיים

בית  |  עדויות אישיות  |  מחקרים וכתבות  |  על המוצרים  |  איכות חיים כלכלית  |  צור קשר  |  הוסף למועדפים

 

מרכיבים מזיקים במוצרי טיפוח העור וקוסמטיקה

חברות קוסמטיקה וטואלטיקה רבות משתמשות כיום במרכיבים בעלי פוטנציאל מסוכן וזאת בשל עלותם הנמוכה. מדוע בכלל כדאי לנו להשתמש במוצרים של חברת ניו וייס הנקיים מכל המרכיבים המזיקים ולא להשתמש במוצרים זולים יותר הקיימים בחנויות? התשובה היא פשוטה - איכות חיים, חלק גדול מהבעיות הבריאותיות שלכם ושל ילדכם נגרמים ממוצרים בשימוש יומיומי. אל תאמינו לנו - פשוט תבדקו על גבי האריזות של המוצרים בביתכם האם הם מכילים אחד או יותר מהמרכיבים ברשימה הבאה. ישנם כתבות רבות בנושא וצירפנו לכם כמה מהם:
הסיכון במוצרי טואלטיקה וקוסמטיקה חלק א מתוך האתר טבעלייף
הסיכון במוצרי טואלטיקה וקוסמטיקה חלק ב 
הסיכון במוצרי טואלטיקה וקוסמטיקה חלק ג 

כימיקלים רעילים במוצרי תינוקות מתוך האתר טבעלייף


DEA, MEA, TEA

חומרים אלה גורמים לתגובות אלרגיות, מגרים את העיניים ומייבשים את השיער והעור. הם עלולים לגרום לסרטן, בעיקר בכליות ובכבד.

PROPYLENE GLYCOL - פרופלין גליקול

חומר הנקרא בקוסמטיקה - מלחח, והינו במציאות "אנטי פריז תעשייתי" והמרכיב הבסיסי במערכות קירור במים ובנוזלים עוצרים. מחקרים הוכיחו שחומר זה עלול לגרום לגירוי בעור. בנתונים המחקריים בנושא בטיחות (MSDS) קיימת הערה על הפרופילן גליקול: "להימנע ממגע עם העור, מפני שהוא סומטי ויכול לגרום להפרעות בפעילות הכבד והכליות".

MINERAL OIL - שמן מינרלי

מרכיב זה מופק מנפט בלתי מזוקק ומשתמשים בו בתעשייה בנוזלים לחיתוך מתכות. שמן זה יוצר שיכבה הדוחה נוזלים וכך נועל את הלחות בתוך העור. שכבה זו מונעת את הגעת החמצן אל העור, לו זקוק העור הבריא, ואינו מאפשר את הרחקת דו תחמוצת הפחמן, ובכך משבש את פעילותו התקינה של העור. אגירת לחות יתר בעור יכולה להוביל להפרת חיוניות העור. העור נעשה חלש ודק, חולה , רגיש ומגורה. עור כזה מתפוצץ בקלות ומתייבש.

SLS - sodium lauryl sulphate

בעל אותן תכונות כמו השמן המינרלי, בשימוש תעשייתי כמרכיב סיכה. SODIUM LAURYL SULFATE לורט גופריתי של נטריום. SLS הינו כנראה המרכיב המזיק ביותר המצוי בתכשירים להיגיינה אישית. ב-SLS משתמשים לרוב במעבדות ניסויים כמגרה עור. להלן מספר דוגמאות לשימוש תעשייתי ב-SLS: חומרי ניקוי לרצפות במוסכים, בנוזל המנקז שומנים לשימוש במנועים. חומרים לרחיצת מכוניות וכד'. מחקרים מוכיחים שהסכנה הפוטנציאלית של חומר זה גודלת עוד יותר כאשר הוא מוכנס לתכשירי היגיינה וקוסמטיקה. המחקרים שנערכו במכללה לרפואה של האוניברסיטה במדינת ג'ורג'יה מראים ש-SLS הינו סומטי, חדירתו לגוף עלולה לפגוע בעיניים, במוח, בלב, בכבד וכו'. החומר עלול להוביל לתוצאות קטלניות וארוכות טווח. SLS מסוגל לעצור תהליכי ריפוי, להוביל לקטרקט אצל מבוגרים ולעצור את התפתחות הראיה התקינה אצל ילדים.( מתוך קטעים מדו"ח הכינוס "מחקרים בתחום מניעת העיוורון"). מחקרים אחרים הוכיחו שSLS וגם SLES יכולים להכנס לריאקציה עם מרכיבים אחרים שנמצאים בשמפו ודטרגטים וכך ליצור ניטרטים ודיוקסינים מסרטנים. כל חפיפה בשמפו כזה עלולה להחדיר לדם כמות גדולה של ניטרטים. SLES הינה צורה של SLS בתוספת כוהל. החומר בעל פעילות פחות מגרה אך גורם לייבוש חזק יותר. SLS ודם SLES יכולים לחדור למחזור הדם. משתמשים בהם כתכשירי היגגינה וקוסמטיקה מפני שהם זולים מאוד. כמות קטנה מהתכשיר מייצרת הרבה קצף ותוספת המלח מסמיכה ומקנה את ההשלייה שהחומר סמיך ומרוכז.

BENTONITE - בנטונייט או KAOLIN - קאולין

בסיס החימר בתכשירי המייק אפ בקוסמטיקה, חומר הסותם את הנקבוביות וחונק את העור.

GLYCERINE - גליצרין

הגליצרין מוציא את הלחות מתוך העור ומשאיר אותו על פני העור וכך יוצר את האשלייה שהעור לח וחלק.

Imidazolidinyl urea, DMDM hydantoin

אלה חומרים משמרים יוצרי פורמלדהיד (formaldehyde).
עלולים לגרום כאבי פרקים, אלרגיות, דיכאון, כאבי-ראש, כאבים בחזה, תשישות כרונית, סחרחורות, נדודי-שינה ואסתמה. הם עלולים להחליש את מערכת החיסון ואף לגרום לסרטן. הם מצויים במוצרים לטיפוח העור, הגוף והשיער, דיאודורנטים ולכה לציפורניים.

Padimate-O, הידוע גם כ Octyl dimethyl

מצוי בעיקר במסנני-שמש. בדומה ל- DEA, הוא מביא.
להיווצרותם של ניטרואמינים. קיימת הסברה כי האנרגיה הנספגת ע"י מסנן-השמש הופכת לרדיקלים חופשיים, העלולים דווקא להגביר את הסיכון לסרטן עור.

Kaolin

קאולין - גורם לייבוש העור ואף מפריע לפעילות הנשימה וחילוף החומרים של העור.

Elastin

אלסטין - מזרז את תהליך הזדקנות העור.

Bentonite

בנטוניט - גורם לייבוש העור ויוצר קרום דק המונע קליטת חמצן. בין הקרום לעור נלכדים רעלים ואף CO2.

חומרים מבשמים

בדרך-כלל על בסיס נפט. עלולים לגרום כאבי-ראש, סחרחורות, פריחה, בעיות נשימה, הקאות, גירוי בעור ותסמונת MCS.

צבעים סינתטיים

צבעים על-בסיס זפת מסומנים בדרך-כלל באותיות FD&C או D&C, ואחריהן מספר. ידועים כמסרטנים.

טלק

נמצא באבקות לתינוקות, לפנים ולגוף, וכן באמצעי-מניעה כגון קונדומים. מוכר כחומר מסרטן ומהווה גורם מרכזי לסרטן השחלות כאשר משתמשים בו באזור איברי-המין.
עלול להצטבר בריאות ולגרום להפרעות במערכת-הנשימה

מוצרי טיפוח העור נקיים מכל המרכיבים המזיקים ובמחירים נוחים

 

 

הרשמו וקבלו עדכונים שוטפים והטבות
(ללא תשלום).
 

 

הכנסה נוספת בשעות הפנאי (ללא השקעה). בתחום טיפוח העור ו/או תוספי תזונה 
הרצאות ועידכונים


האינפורמציה המוגשת באתר זה מוגשת כשרות לציבור בלבד. בה בשעה שאנו משתדלים כמיטב יכולתינו לוודא שהאינפורמציה המוגשת באתר תהא נכונה ומדויקת ככל האפשר, אין כל אחריות לנכונותו ולמהימנותו של החומר באתר.  אין להתיחס לחומר המוגש באתר זה כאל ייעוץ רפואי, ואתר זה אינו יכול להוות תחליף לייעוץ רפואי אישי אצל רופא מוסמך.
www.upto120.com

רשימת מוצרים ומרכיבים - 0
מיץ נוני
מיץ נוני המופק מפרי הנוני (Morinda Citrifolia) המקורי מהוואי
פרי הנוני
מיץ נוני המופק מפרי הנוני (Morinda Citrifolia) המקורי מהוואי
משחת שיניים ללא פלואוריד
משחת שיניים ללא פלואוריד
משחת שיניים ללא SLS
משחת שיניים ללא SLS
נוגדי חימצון - אנטי אוקסידנטים
נוגדי חימצון - אנטי אוקסידנטים
בריחת סידן - תוסף סידן
בריחת סידן - תוסף סידן