עד מאה ועשרים - אתר בנושאי בריאות ואיכות חיים

בית  |  עדויות אישיות  |  מחקרים וכתבות  |  על המוצרים  |  איכות חיים כלכלית  |  צור קשר  |  הוסף למועדפים

 

דלקת מפרקים(Arthritis)
מחלה המתבטאת בתסמינים הבאים: נפיחות במפרק אחד או יותר, נוקשות בשעות הבוקר, כאב או רגישות חוזרת במפרק כלשהו, חוסר יכולת להניע מפרק באופן תקין, אודם בולט או חמימות במפרק, ירידה במשקל חום או חולשה שאינם נינתנים להסבר בליווי כאבי מפרקים.
עד היום אין תרופה למחלה. הטיפול התרופתי שניתן הוא רק לצורך הקלה על הכאבים, אך ברוב המקרים הוא ימנע מהגוף להלחם במחלה וכך נגרמים נזקים גדולים יותר לגוף. חשוב לדעת שברוב המקרים ניתן למנוע את המחלה אם מודעים לגורמים לה. אם כבר חולים במחלה לא ניתן לטפל בה אך ניתן לבלום את התדרדרותה.

ידועים מספר סוגים של מחלות דלקת מפרקים:
דלקת מפרקים ניוונית – מחלה כרונית שמאופיינת בפירוק המפרקים בסביבתם. יכולה להיגרם מחבלה, זיהום, השמנה. מופיעה לרוב בצוואר, בגב התחתון, בכפות הרגליים. התחושה היא לפעמים של דקירות באזור המפרק, ולפעמים גם כאבים מוקרנים במקומות אחרים בגוף.
דלקת ראומטואידית (שיגרון) – מחלה שבה הגוף תוקף את המפרק – רואה בו כאויב (מחלה אוטואימונית). יש בדיקת דם לאבחון המחלה שנקראת ראומטואיד factor. תסמינים אופייניים: חום קל, המפרקים הופכים לדלקתיים באופן פתאומי, השפעה גם על הלב, הריאות וכלי הדם. גאוט (שיגדון) – נגרמת מחומצת שתן –Uric Acid שמגיעה לדם במקום לשתן והגוף מנסה להיפטר ממנה, והנובעת מפגם כימי בכליה. מאופיינת בגבישים של מלח במפרקים שמכאיבים מאוד. מדובר במחלה מטבולית התוקפת בעיקר גברים. גם צעירים לוקים במחלה.פוגעת בעיקר בבוהן, בקרסול או בפרק כף היד.
דלקת פרקים של נעורים – חצי מהחולים בה מחלימים לגמרי וחצי נשארים עם המחלה לתמיד.

רפואה טבעית (אך ורק בהשגחת איש מקצוע):
טיפולים טיפול במרחצאות (כמו חמי יואב). מדובר בטיפול אינטנסיבי המבוצע בהשגחה מקצועית (כחודשיים יום כן יום לא) ואח"כ טיפול מתחזק. צום רפואי. מדובר בצום של לפחות 21 יום המבוצע במרכז רפואי מיוחד.
פעילות גופנית מאחר שלמפרק אין אספקה של דם שמזינה אותו, המפרקים מקבלים הזנה של חמצן ומפנים פסולת כתוצאה מתנועה. לכן חשובה תנועה המניעה את המפרקים. כמו כן חשוב לשמור על משקל גוף תקין, מאחר שעודף משקל מכביד על המפרקים. פעילות גופנית מסייעת גם להפחתת מתח התורם גם הוא להתפתחות דלקת מפרקים.
תזונה ראשית חשוב להמנע מתזונה עשירה בסוכר ושומנים ומדיאטות לא מאוזנות (כגון דיאטה עשירה בחלבונים). יש לבדוק אם אין במזון מזונות שגורמים לאלרגיה (גורמי אלרגיה נפוצים: שומן מן החי, תירס, חלב, ביצים, שוקולד, פרי הדר, בשר אדום, בשר כבש, שעורה, שמרים, קפה, אבקות מרק המכילות סודיום גלוטמט). אנשים החולים בשגרון צריכים להמנע מצריכת מזונות חומציים: מקרל, אנשובי, אספרגוס, תרד, אלכוהול, בשר אדום, איברים פנימיים של החי, פטריות, קקאו, כרובית, שעועית, אפונה מיובשת, חלב, עגבניה, פלפל, חצילים ותפוחי אדמה.
שנית, יש לדאוג להזנת הגוף בחומרים חיוניים:
1. ויטמינים ומינרלים חיונים. ברוב המקרים התזונה היום יומית אינה מספיקה ויש לצרוך מולטי ויטמין. (מקסימול)
2. נוגדי חמצון דוגמת ויטמינים A, C ו E. יש צורך גם בויטמין D ע"מ שיספגו. נוגדי החמצון חשובים במיוחד עבור חולים במחלות מפרקים מאחר שהתהליך הדלקתי גורם לשחרור רב מאוד של רדיקלים חופשיים שבהם נלחמים נוגדי החמצון (הרדיקלים החופשיים גורמים להרס של תאים בגוף). (רוונול, קסקדינג רוונול)
3. חומצות שומן חיוניות. קיימות שתי חומצות שהגוף אינו מסוגל לייצר: אומגה 3 ו 6. תפקידן העיקרי הוא לספק לגוף את הדרוש לבניית קרומי התא המשמשים כשומרי שער (מאפשרים כניסה של חומרים מסוימים ומונעים כניסה מאחרים). ככל שיהיו יותר חומצות שומן כאלו בדם תפחת הדלקת. חומצות אלו גם שומרות על רמת שומן תקינה בדם, מסייעות ליצירת הכולסטרול הטוב וסילוק הכולסטרול הרע, ומגנות על המערכת החיסונית. ספורטאים זקוקים להן בכמויות מוגברות. ( לניו וויס יש מוצר בשם EFA RECOVERY שהיתרון העיקרי שלו הוא בכך שהוא מכיל חומר שמהווה בסיס המונע את חמצון חומצות השומן – הנוטות להתחמצן מהר).
מוצרים נוספים של ניו ווייס:
אנטומיקס – מכיל צמח ציפורני חתול, MSM וויטמין C. מטפל מצוין בהפחתת הכאב והדלקות. סטיל מוביליטי – בונה את המפרק והסחוס.
גלוקוזמין + - מכיל ציפורני חתול, תה ירוק, וגלוקוזמין סולפט – סוכר אמינו המצוי בסחוס בקר והמסייע במורכבות של המפרק על ידי בניית רקמות החיבור.
בד"כ מתחילים בסטיל מוביליטי ואח"כ עוברים לגלוקוזמין +.

מתוך הרצאתה של ד"ר שרית זוהר.

 

 

הרשמו וקבלו עדכונים שוטפים והטבות
(ללא תשלום).
 

 

הכנסה נוספת בשעות הפנאי (ללא השקעה). בתחום טיפוח העור ו/או תוספי תזונה 
הרצאות ועידכונים


האינפורמציה המוגשת באתר זה מוגשת כשרות לציבור בלבד. בה בשעה שאנו משתדלים כמיטב יכולתינו לוודא שהאינפורמציה המוגשת באתר תהא נכונה ומדויקת ככל האפשר, אין כל אחריות לנכונותו ולמהימנותו של החומר באתר.  אין להתיחס לחומר המוגש באתר זה כאל ייעוץ רפואי, ואתר זה אינו יכול להוות תחליף לייעוץ רפואי אישי אצל רופא מוסמך.
www.upto120.com

רשימת מוצרים ומרכיבים - 0
מיץ נוני
מיץ נוני המופק מפרי הנוני (Morinda Citrifolia) המקורי מהוואי
פרי הנוני
מיץ נוני המופק מפרי הנוני (Morinda Citrifolia) המקורי מהוואי
משחת שיניים ללא פלואוריד
משחת שיניים ללא פלואוריד
משחת שיניים ללא SLS
משחת שיניים ללא SLS
נוגדי חימצון - אנטי אוקסידנטים
נוגדי חימצון - אנטי אוקסידנטים
בריחת סידן - תוסף סידן
בריחת סידן - תוסף סידן